Sportovci na kolech Wheeler

Martin Koukal

WHEELER EAGLE LTD

MTB - WHEELER EAGLE LTD.

1. místo - Mistrovství světa ve Val di Fiemme v roce 2003 v běhu na 50km volnou technikou
3. místo - štafeta v běhu na 4x10km, ZOH Vancouver 2010
Martin je členem České reprezentace v běhu na lyžích a během své letní přípravy jezdí na kole WHEELER EAGLE LTD, na kterém se účastní několika cyklistických závodů.

Další sportovní aktivity:
horolezectví (účast na třech horolezeckých expedicích: Huascarán 2001, Kanchenjunga 2002, Cho Oyu 2004, s nejlepším českým horolezcem Radkem Jarošem dosáhl 10. května 2004 vrcholu Cho Oyu (8201 m) bez použití kyslíkového přístroje)
xterra (3. místo na mistrovství České Republiky 2003)
hokej

Martin Koukal o Wheeleru
Na Wheeleru začínám jezdit třetím rokem. K dispozici mám horské i silniční kolo. Co mě na kole především zajímá je geometrie rámu a možnost nastavit si ideální posed, jednoduše, jak kolo jede. Váhu kola neřeším a co se týče komponentů, v posledním roce jsem se stal vášnivým příznivcem značky Sram. První rok jsem jezdil na hliníkovém rámu s komponenty Shimano a už tyhle kola byla super. Loni jsem se posunul o krok dál, jezdil jsem na kole Wheeler Eagle LTD s vybavením Sram X-0. Využil jsem i možnost konzultace o nastavení posedu a musím říct, že je to nejlepší kolo, na kterém jsem zatím jezdil. Bohužel se na něm, stejně jako na všech ostatních kolech, musí šlapat. Ve výjezdech je kolo klidné a i do prudkého kopce nemá přední kolo tendenci se zvedat. Kolo je neskutečně rychlé, což je nejspíš díky kombinaci geometrie rámu a koly DT Swiss. Co se týče technicky náročných sjezdů, nemůžu zatím posoudit, protože jsem nenašel zdraví na hnoji a mám zdravý rozum. Pokud budu chtít z kopce zrychlit, budu muset jít do celoodpruženého kola. Velmi se mi líbí nový Falcon LTD.

Fotogalerie